Dyakov: Fan ID olish uchun 10-15 daqiqa yetarli
Rossiyaning Davlat Dumasi muxlislar kartasini bekor qilish haqidagi qonun loyihasini rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rostov va Moskva Dinamo jamoalarining sobiq himoyachisi Vitaliy Dyakov Fan ID haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Fan ID bo‘lmaganida stadionlarga ancha ko‘proq tomoshabinlar kelgan bo‘lardi.
Dyakov o‘zi Fan ID tarafdori emasligini aytib, biroq sevimli jamoaning o‘yinlariga borish uchun 10-15 daqiqa sarflash qiyin emasligini ta’kidladi. U shuningdek, kartani asosan faqat faol muxlis guruhlari olishdan bosh tortishini, qolganlar uchun esa hech qanday qiyinchiliklar yo‘qligini eslatdi.
Fan ID 2022 yil yozidan boshlab Rossiya Premyer Ligasi stadionlarida majburiy hisoblanadi. Bu tizim futbol musobaqalarida xavfsizlik va tartibni ta’minlashga qaratilgan.
Shuningdek, kartani olish orqali muxlislar o‘zlarini ro‘yxatdan o‘tkazib, o‘yinlarga kirishda qulayliklarga ega bo‘ladilar. Fan ID tizimi mamlakatda sport tadbirlarini yanada samarali tashkil etishga xizmat qiladi.

Дьяков: Для получения ID фанa достаточно 10-15 минут
Государственная Дума России отклонила законопроект о отмене карты болельщика. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший защитник команд Ростов и Москва Динамо Виталий Дьяков высказался о Fan ID. По его словам, без Fan ID на стадионы приходило бы гораздо больше зрителей.
Дьяков отметил, что он сам не является сторонником Fan ID, однако потратить 10-15 минут, чтобы пойти на игры любимой команды, не составляет труда. Он также напомнил, что карту в основном отказываются получать только активные группы болельщиков, для остальных же никаких трудностей нет.
Fan ID с лета 2022 года является обязательным на стадионах Российской Премьер-Лиги. Эта система направлена на обеспечение безопасности и порядка на футбольных соревнованиях.
Кроме того, получив карту, болельщики смогут зарегистрироваться и получить удобства при входе на матчи. Система Fan ID служит для более эффективной организации спортивных мероприятий в стране.