Karasyov yevrokubok finaliga chiqish imkonini ko‘radi
Mashhur rossiyalik hakam Sergey Karasyov faoliyatining qolgan qismini qanday o‘tkazishni rejalashtirayotganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 46 yoshda bo‘lib, o‘z faoliyati davomida UEFA Superkubogini boshqarib o‘tgan. Biroq, u hali yevrokubok finali va Chempionlar ligasining yuqori bosqichlarida ishlash imkoniyatiga ega bo‘lmaganini ta’kidladi.
Karasyovning so‘zlariga ko‘ra, uning orzusi faoliyatini tezroq yakunlab, xalqaro maydonga qaytishdir. Shu bilan birga, u xalqaro musobaqalarda ishtirok etish imkoniyatlari paydo bo‘lsa, finalga chiqish imkoniyati bor deb hisoblaydi.
Eslatib o‘tamiz, 2022 yildan beri rossiyalik klublar va terma jamoalar xalqaro turnirlarda ishtirok etishdan chetlatilgan. Shuningdek, UEFA Karasyovni elit hakamlar guruhiga kiritgani haqida avval xabar berilgan edi.

Карасёв рассматривает возможность выхода в финал еврокубка
Известный российский арбитр Сергей Карасёв сообщил, как планирует провести оставшуюся часть своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 46 лет, и за свою карьеру он судил матч за UEFA Суперкубок. Однако он отметил, что пока не имел возможности работать на финале еврокубка и на высоких стадиях Лиги чемпионов.
По словам Карасёва, его мечта — завершить карьеру быстрее и вернуться на международную арену. В то же время он считает, что если появятся возможности участвовать в международных турнирах, то у него есть шанс выйти в финал.
Напомним, с 2022 года российские клубы и сборные были отстранены от участия в международных турнирах. Также ранее сообщалось, что UEFA включил Карасёва в элитную группу арбитров.