Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi Valeriy Kechinov “qizil-oq” jamoasining sport direktori Fransis Kahigao faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, hozir Rossiyaga yuqori darajadagi futbolchini taklif qilish qiyin. O‘rta darajadagi, lekin bizning futbolchilarimizdan kuchsizroq o‘yinchini jalb qilishning ma’nosi yo‘q.
Shu sababli Kahigaoning ishlari biroz kamayib ko‘rinadi va u aniq sezilmaydi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egallagan edi.
Jamoa yangi chempionatni Deyan Stankovich boshchiligida mahalliy maydonda Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yin bilan boshlaydi. Ushbu uchrashuv shanba, 19 iyul kuni o‘tkaziladi.
Bu o‘yin muxlislar uchun muhim va jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini ko‘rsatadigan baho bo‘ladi. Jamoa bosh murabbiyi va futbolchilar ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Кечинов: Кахигао работы в Спартаке слабо заметны
Бывший футболист московского "Спартака" Валерий Кечинов высказал мнение о деятельности спортивного директора "красно-белых" Франсиса Кахигао. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что сейчас сложно предложить высококлассного футболиста в Россию. Нет смысла привлекать игрока среднего уровня, но слабее наших футболистов.
По этой причине работа Кахигао кажется немного менее заметной и не ощущается явно. Напомним, что в прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в Российской Премьер-лиге.
Команда начнет новый чемпионат под руководством Деяна Станковича домашним матчем против махачкалинского "Динамо". Эта встреча состоится в субботу, 19 июля.
Эта игра станет важной для болельщиков и будет оценкой возможностей команды в новом сезоне. Главный тренер команды и футболисты серьезно готовятся к этой игре.