Flik Ter Shtegen bilan kelajak haqida gaplashadi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik bugun, 11 iyul kuni, jamoa darvozaboni Mark-Andr ter Shtegen bilan muhim uchrashuv o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda futbolchiga uning jamoadagi holati haqida ma’lumot beriladi. El Partidazo de COPE nashrining xabar berishicha, «Barselona» ter Shtegen ustidan bosim o‘tkazmaydi, ammo yangi mavsumda asosiy e’tibor Joan Garsiya va Voytsek Shchesnaga qaratilishini futbolchiga tushuntiradi.
Oldingi manbalarda 33 yoshli ter Shtegenni jamoadan ketkazish istagi haqida yozilgan edi. Shunga qaramay, nemis darvozaboni yoz boshida keyingi mavsumda jamoada qolishini aytgan.
Ter Shtegen bilan amaldagi shartnoma 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Ushbu uchrashuv jamoaning kelajagi va futbolchining roli haqida aniq qaror qabul qilishga yordam beradi.

Флик Тер Штеген говорит о будущем
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик сегодня, 11 июля, проведет важную встречу с вратарем команды Марком-Андре тер Штегеном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этой встрече футболисту будет предоставлена информация о его положении в команде. По данным издания El Partidazo de COPE, «Барселона» не будет оказывать давление на тер Штегена, однако объяснит футболисту, что в новом сезоне основное внимание будет уделено Жоану Гарсии и Войцеху Щенсному.
В предыдущих источниках сообщалось о желании избавиться от 33-летнего тер Штегена. Тем не менее, немецкий вратарь заявил, что в начале лета он останется в команде на следующий сезон.
Существующий контракт с тер Штегеном рассчитан до середины 2028 года. Эта встреча поможет принять четкое решение о будущем команды и роли футболиста.