Krasnodar jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev yarim himoyachi, jamoa sardori va yetakchi Eduard Spertsyan klubni tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi xotirjamroq va dono bo‘lgan. Musayev kelajak borasida shunday dedi: “Uning ajoyib faoliyati bor.
Agar u butun faoliyatini bitta jamoada o‘tkazsa, biz bundan mamnun bo‘lamiz”. Eslatib o‘tamiz, Eduard Spertsyan Krasnodar tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
25 yoshli futbolchining nomi bir necha transfer oynalarida xorijiy klublar bilan bog‘lanmoqda. Ayniqsa, yozgi transfer davrida u Armaniston milliy terma jamoasi a’zosi sifatida Angliyadagi Leeds United va Southgempton klublari bilan bog‘langan.
Leeds jamoasi Angliya Premer ligasiga qaytgan bo‘lsa, Southgempton esa ushbu ligadan tushib ketgan. Murabbiyning aytishicha, klub futbolchining kelajagi haqida ijobiy umidlarni bildiradi va uning faoliyatini kuzatishda davom etadi.

Мурад Мусаев: Спертсян команда может покинуть
Главный тренер команды Краснодар Мурат Мусаев высказал мнение о том, что полузащитник, капитан команды и лидер Эдуард Сперцян может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболист стал более спокойным и мудрым. Мусаев сказал о будущем: “У него отличная карьера.
Если он проведет всю свою карьеру в одной команде, мы будем этому рады”. Напоминаем, что Эдуард Сперцян является воспитанником Краснодара.
Имя 25-летнего футболиста связывают с несколькими трансферными окнами и иностранными клубами. Особенно в летний трансферный период он связывался с английскими клубами Лидс Юнайтед и Саутгемптон в качестве игрока сборной Армении.
Команда Лидс вернулась в Английскую Премьер-лигу, в то время как Саутгемптон вылетел из этой лиги. По словам тренера, клуб выражает позитивные надежды относительно будущего футболиста и продолжит следить за его карьерой.