Murad Musayev Spertsiyani jamoa sardori deb ko‘rmoqda
"Krasnodar" jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev yana bir bor Eduard Spertsiyaning "buzovlar" safidan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida Spertsiyani jamoaning uzoq yillik yetakchisi, xuddi Stiven Jerrard yoki Fransesko Totti kabi butun faoliyatini "Krasnodar"da o‘tkazishini xohlashini ta’kidladi. Murabbiy, shuningdek, uning jamoa sardori bo‘lib, yangi yutuqlarni qo‘lga kiritishini istashini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, bu yozda Spertsiya Angliyaning "Lids" klubiga o‘tishi mumkinligi haqida gaplar tarqaldi. "Lids" jamoasi Premer-ligaga qaytgan.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, "Krasnodar" sardori va yetakchisining bozor qiymati 25 million yevroni tashkil etadi. Hozirda Eduard bilan "buzovlar" o‘rtasida yana bir mavsumga mo‘ljallangan shartnoma amal qilmoqda.

Мурад Мусаев рассматривает Сперцяну как капитана команды
Главный тренер команды "Краснодар" Мурат Мусаев еще раз высказал мнение о том, что Эдуард Сперция может покинуть ряды "быков". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что хочет, чтобы Сперция стал многолетним лидером команды, как Стивен Джеррард или Франческо Тотти, проведя всю свою карьеру в "Краснодаре". Тренер также сказал, что желает, чтобы он стал капитаном команды и добился новых успехов.
Напоминаем, что этим летом ходили слухи о возможном переходе Сперции в английский клуб "Лидс". Команда "Лидс" вернулась в Премьер-лигу.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость капитана и лидера "Краснодара" составляет 25 миллионов евро. В настоящее время между Эдуардом и "быками" действует контракт, рассчитанный на еще один сезон.