Madueke tez orada Arsenalga o‘tadi, Mareska tasdiqladi
Yaqinda «Chelsi» va «Arsenal» klublari o‘rtasida ingliz futbolchisi transferi bo‘yicha kelishuvga erishilgani ma’lum bo‘ldi. Jamoa sardori 23 yoshli futbolchining yaqin vaqt ichida klubdan ketishini yashirmadi.
Mareska shunday dedi: «Agar futbolchi ketmoqchi bo‘lsa, bu nafaqat klub uchun, balki murabbiy uchun ham murakkab vaziyat. Noni o‘z qarorini qabul qildi.
Hech kim unga klubni tark etishni majburlamadi. U o‘z xohishi bilan bunday qarorga keldi.
Agar u bu holatdan mamnun bo‘lsa, biz ham rozi bo‘lamiz». Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, «Arsenal» Maduekening transferi uchun 52 million funt sterling (taxminan 60 million yevro) to‘lashi kutilmoqda.
Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich boshlanishini anglatadi. Klub va futbolchi uchun ham bu qaror muhim ahamiyatga ega.

Мадуйеке скоро перейдет в Арсенал, подтвердил Мареска
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска подтвердил, что вингер Нони Мадуэке скоро покинет команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно стало известно, что между клубами «Челси» и «Арсенал» достигнуто соглашение о трансфере английского футболиста. Капитан команды не скрывал, что 23-летний футболист вскоре покинет клуб.
Мareska сказал: «Если футболист хочет уйти, это сложная ситуация не только для клуба, но и для тренера. Нони принял свое решение.
Никто не заставлял его покидать клуб. Он сам пришел к такому решению.
Если он доволен этой ситуацией, мы тоже согласны». Согласно имеющимся данным, «Арсенал» ожидает заплатить 52 миллиона фунтов стерлингов (примерно 60 миллионов евро) за трансфер Мадуэке.
Этот трансфер означает начало нового этапа в карьере футболиста. Это решение имеет важное значение как для клуба, так и для футболиста.