Ris Jeyms Chelsi va PSJ finaliga tayyorlanmoqda
«Chelsi» jamoasi kapitanı Ris Jeyms Jahon klublar chempionati finalidagi «PSJ»ga qarshi o‘yin oldidan fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshlanish vaqti moskva vaqti bilan 13 iyul, yakshanba kuni soat 22:00 da belgilangani ma’lum qilindi. Jeymsning so‘zlariga ko‘ra, «PSJ» kuchli raqib hisoblanadi va ular murakkab o‘yinga tayyorlanmoqda.
Ammo «Chelsi» jamoasi ham ajoyib tarkibga ega bo‘lib, ko‘plab muxlislarni hayratda qoldirishi mumkin. Oldindan qilinadigan taxminlar va statistik ma’lumotlar u yoki bu jamoani qo‘rqitmaydi.
Finalda ikki kuchli va yosh jamoa to‘qnash keladi. Jeyms o‘z jamoasi teng o‘yin ko‘rsatishiga ishonadi.
Ularning maqsadi Yevropa va jahon bo‘yicha eng yaxshi jamoa bo‘lishdir. Agar ular Jahon klublar chempionatida g‘alaba qozonsa, bu haqda qarorni tomoshabinlar qabul qiladi.
Eslatib o‘tamiz, yarim finalda «Chelsi» Braziliyaning «Fluminense» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi, «PSJ» esa Ispaniyaning «Real» jamoasini 4:0 hisobida yengdi.

Рис Джеймс готовится к финалу Челси и ПСЖ
Капитан команды «Челси» Рис Джеймс поделился своими мыслями перед игрой против «ПСЖ» в финале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стало известно, что время начала матча назначено на 13 июля, воскресенье, в 22:00 по московскому времени. По словам Джеймса, «ПСЖ» является сильным соперником, и они готовятся к сложной игре.
Однако команда «Челси» также обладает отличным составом и может удивить многих болельщиков. Предварительные прогнозы и статистические данные не пугают ту или иную команду.
В финале столкнутся две сильные и молодые команды. Джеймс уверен, что его команда покажет равную игру.
Их цель — стать лучшей командой в Европе и мире. Если они одержат победу на чемпионате мира клубов, решение об этом примут зрители.
Напомним, что в полуфинале «Челси» победил бразильский клуб «Флуминенсе» со счетом 2:0, а «ПСЖ» разгромил испанский клуб «Реал» со счетом 4:0.