Rossiyalik mutaxassis Dmitriy Cheryshev jurnalistlar bilan suhbatda ingliz hujumchisi Jeymi Vardining Moskva "Spartak" klubiga o'tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda 38 yoshli futbolchi erkin agent hisoblanadi. Cheryshev "Spartak" o‘rnida men Vardini Zabolotniy o‘rniga qo‘lga kiritishga harakat qilgan bo‘lardim, dedi.
U Vardi taniqli futbolchi ekanligini ta’kidladi va bunday transfer liga qiziqishini oshirishini aytdi. Eslatib o‘tamiz, 34 yoshli Zabolotniy erkin agent sifatida "qizil-oq"lar safini to‘ldirgan.
Anton Moskva klubi bilan bir yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsumda hujumchi Podmoskovye "Ximki" klubida to‘p surib, olti gol urib, olti golga assistentlik qilgan.

Черышев: Спартак должен купить Варди
Российский специалист Дмитрий Черышев в интервью с журналистами высказал мнение о том, что английский нападающий Джейми Варди может перейти в московский клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время 38-летний футболист является свободным агентом. Черышев сказал: "На месте 'Спартака' я бы постарался заполучить Варди вместо Заболотного".
Он отметил, что Варди является известным футболистом и такой трансфер повысит интерес к лиге. Напоминаем, что 34-летний Заболотный пополнил ряды "красно-белых" в качестве свободного агента.
Антон подписал однолетний контракт с московским клубом. В прошлом сезоне нападающий выступал за подмосковный клуб "Химки", забив шесть голов и сделав шесть голевых передач.