Londonning "Chelsi" jamoasi himoyachisi Malo Gyusto klubning bosh murabbiyi Enzo Mareska haqidagi fikrlarini klub jahon chempionati finali oldidan baham ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Mareska yuqori saviyadagi murabbiy bo‘lib, jamoani finalga olib chiqqan asosiy omil hisoblanadi. "Biz Angliya Premer-ligasida to‘rtinchi o‘rinni egalladik va Chempionlar ligasiga yo‘l oldik.
Murabbiy taktikaga alohida e'tibor beradi, bu esa oldingi murabbiylar, xususan Pochettino bilan solishtirganda farqlanadi. Joriy mavsum oldingilardan mutlaqo boshqacha kechmoqda", - dedi Gyusto BBCga bergan intervyusida.
Jamoa 2025 yilgi klub jahon chempionati finalida Fransiyaning "PSJ" jamoasi bilan bellashadi. O‘yin 13 iyul, yakshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Gyusto: Мареска привел Челси к финалу
Защитник лондонского "Челси" Мало Гюсто поделился мнением о главном тренере клуба Энцо Мареске перед финалом клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Мареска является тренером высокого уровня и является основным фактором, который вывел команду в финал. "Мы заняли четвертое место в английской Премьер-лиге и пробились в Лигу чемпионов.
Тренер уделяет особое внимание тактике, что отличает его от предыдущих тренеров, в частности, от Почеттино. Текущий сезон проходит совершенно иначе, чем предыдущие", - сказал Гюсто в интервью BBC.
Команда встретится с французским "ПСЖ" в финале клубного чемпионата мира 2025 года. Игра начнется 13 июля, в воскресенье, в 22:00 по московскому времени.
Этот турнир является большой возможностью для "Челси", и команда стремится продемонстрировать свои силы.