Lunyev Lichkaning turk klubiga tayinlanishini qo‘lladi
Moskva «Dinamo» jamoasining darvozaboni Andrey Lunyev turk «Fatih Karagümrük» klubi bosh murabbiyi lavozimiga chex mutaxassisi Martsel Lichkaning tayinlanishi haqida jurnalistlar bilan suhbatda fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorni ijobiy baholadi va Lichka uchun yaxshi taklif ekanligini ta’kidladi. Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, Martsel Lichka o‘z oilasi bilan Chexiyada yashaydi, shuning uchun Istanbuldan Chexiyaga uchish Moskva orqali uchishdan osonroq bo‘lishi mumkin.
Bundan oldin ma’lum bo‘lishicha, chex murabbiy turk jamoasi bilan ikki yillik mehnat shartnomasini imzolagan. Lichka 2023 yil iyulidan 2025 yil mayigacha Moskva «Dinamo» jamoasida bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritgan.
Shuningdek, u «Dinamo» Brest va «Orenburg» jamoalarini ham boshqargan. Umuman olganda, Lichkaning yangi lavozimga o‘tishi uning professional faoliyatida muhim qadam hisoblanadi.

Луньев поддержал назначение Личкина в турецкий клуб
Вратарь московского «Динамо» Андрей Лунёв высказал свое мнение о назначении чешского специалиста Мартсела Лички на пост главного тренера турецкого клуба «Фатих Карагюмрюк» в разговоре с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он положительно оценил это решение и отметил, что это хорошее предложение для Лички. По словам вратаря, Мартсел Личка живет со своей семьей в Чехии, поэтому перелет из Стамбула в Чехию может быть проще, чем через Москву.
Ранее стало известно, что чешский тренер подписал двухлетний трудовой контракт с турецкой командой. Личка работал главным тренером московского «Динамо» с июля 2023 года по май 2025 года.
Также он тренировал «Динамо» Брест и «Оренбург». В целом, переход Лички на новую должность является важным шагом в его профессиональной карьере.