Amerikalik yarim himoyachi Malik Tilman Niderlandiyaning PSV klubidan Germaniyaning Leverkusen shahridagi Bayer jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda nemis klubi matbuot xizmati xabar berdi. 23 yoshli futbolchi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan.
Yarim himoyachining transfer qiymati 32 million yevro deb baholanmoqda. O‘tgan mavsumda Tilman Niderlandiya chempionatining 26ta o‘yinida maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 2 ta golli pas berdi.
Malik Tilman 2022 yildan buyon AQSh milliy terma jamoasida o‘ynaydi. Terma jamoa safida u 25ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 3 ta golli pas berdi.
Bu transfer Bayer klubining hujum va yarim himoya chizig‘ini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi. Tilmanning yoshligi va tajribasi jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Bayer официально трансферовал Тилмана
Американский полузащитник Малик Тилман перешел из нидерландского клуба PSV в немецкую команду Bayer, расположенную в Леверкузене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба немецкого клуба. Контракт с 23-летним футболистом заключен до 2030 года.
Стоимость трансфера полузащитника оценивается в 32 миллиона евро. В прошлом сезоне Тилман провел 26 матчей в чемпионате Нидерландов, забил 12 голов и отдал 2 голевые передачи.
Малик Тилман играет за сборную США с 2022 года. В составе сборной он провел 25 матчей, забил 3 гола и отдал 3 голевые передачи.
Этот трансфер является важным шагом для усиления атакующей и полузащитной линии клуба Bayer. Ожидается, что молодость и опыт Тилмана принесут команде большую пользу.