«Pari NN» bosh direktori David Melik-Guseynov «Orenburg» jamoasining Premyer-ligaga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa Moskva «Torpedo» jamoasining o‘rnini egalladi. Moskva jamoasi RPLdan o‘zaro kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga urinish sababli chetlatilgan edi.
Melik-Guseynovning so‘zlariga ko‘ra, reglamentda bu masala bo‘yicha ustuvorliklar aniq belgilangan. Qaror qabul qilish jarayonida murakkab muhokamalar bo‘lgan.
Ushbu yakuniy qaror bir kishining emas, balki bir guruh vakillarining fikri asosida qabul qilingan. Rossiya chempionatining yangi mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi.
«Orenburg» jamoasi birinchi turda o‘z maydonida Moskva CSKA jamoasi bilan o‘ynaydi. Uchrashuv 21 iyul, dushanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Директор Пари NN прокомментировал возвращение в Оренбург
Генеральный директор «Pari NN» Давид Мелик-Гусейнов высказал мнение о возвращении команды «Оренбург» в Премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Владимира Слишковича заняла место московского «Торпедо». Московская команда была исключена из РПЛ за попытку организации договорных матчей.
По словам Мелик-Гусейнова, в регламенте приоритеты по этому вопросу четко определены. В процессе принятия решения были сложные обсуждения.
Это окончательное решение было принято не одним человеком, а на основе мнения группы представителей. Новый сезон чемпионата России начнется 18 июля.
Команда «Оренбург» в первом туре сыграет на своем поле с московским ЦСКА. Матч состоится 21 июля, в понедельник.