Moskvadagi "Lokomotiv" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yuri Syomin poytaxt "Armiya" jamoasining yozgi yangiligi Mateus Alves haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasida Alvesga joy sun’iy ravishda berilmaydi. U o‘zini eng yuqori darajada namoyon etishi va o‘z qobiliyatini isbotlashi kerak.
Shunda keyingi transfer amalga oshishi mumkin va CSKA yaxshi futbol biznesiga ega bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, 20 yoshli braziliyalik futbolchi "San-Paulu" jamoasidan CSKAga o‘tgan.
Armiya jamoasi rahbariyati ushbu transferni 10 iyul kuni e’lon qilgan. Yarim himoyachi besh yillik shartnoma imzoladi.
12 iyul kuni kechqurun jamoa yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini qo‘l ostida birinchi rasmiy o‘yinini o‘tkazadi. Bu o‘yin CSKA uchun yangi davr boshlanishi sifatida qaralmoqda.

Сёмин: Алвесу в ЦСКА место не будет предоставлено
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин высказал мнение о летнем новичке столичного "Армии" Матеусе Алвесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сёмина, в команде ЦСКА Алвесу место не будет предоставлено искусственно. Он должен проявить себя на высшем уровне и доказать свои способности.
Тогда может состояться следующий трансфер, и ЦСКА получит хороший футбольный бизнес. Напоминаем, что 20-летний бразильский футболист перешел из команды "Сан-Паулу" в ЦСКА.
Руководство армейской команды объявило об этом трансфере 10 июля. Полузащитник подписал пятилетний контракт.
12 июля вечером команда проведет свой первый официальный матч под руководством нового главного тренера Фабио Челестини. Эта игра рассматривается как начало новой эпохи для ЦСКА.