Agent Evandro Ferreira, sobiq CSKA hujumchisi Vagner Lavning manfaatlarini himoya qiluvchi shaxs, mijozining Rossiyaning Medialigasi musobaqasida ishtirok etishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Vagner «SKA-Rostov» jamoasida o‘ynashi haqida unga hech qanday ma’lumot berilmagan. Bu haqda u «Yevro-Futbol.Ru» internet nashriga bergan eksklyuziv intervyusida ta’kidladi.
Oldinroq «SKA-Rostov» klubi futbolchisi Kirill Nababkin «Komment.Shou» kanali orqali yangi mavsumda Medialiga tarkibida Vagner Lav va qanot himoyachisi Milosh Krasich ham o‘ynashi mumkinligini aytgan edi. Shuni ta’kidlash joizki, uchala futbolchi ham ilgari Moskva shahridagi CSKA klubida faoliyat yuritgan.
Shu bilan birga, agent Evandro Ferreiraning so‘zlaridan kelib chiqib, Vagnerning yangi mavsumda qaysi jamoada maydonga tushishi haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘qligi ma’lum bo‘lmoqda. Futbolchining kelajagi haqida qo‘shimcha yangiliklar paydo bo‘lganda, rasmiy manbalar orqali e’lon qilinadi.
Medialiga Rossiyada o‘sib borayotgan futbol musobaqalaridan biri bo‘lib, unda ko‘plab taniqli sobiq professional futbolchilar ishtirok etadi.

Участие агента Вагнера Лавна в Медиа неясно
Агент Эвандро Феррейра, представляющий интересы бывшего нападающего ЦСКА Вагнера Лава, высказал мнение о вероятности участия его клиента в соревнованиях Медиа-лиги России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, ему не поступало никаких сведений о том, что Вагнер будет играть в команде «СКА-Ростов». Об этом он заявил в эксклюзивном интервью интернет-изданию «Евро-Футбол.Ру».
Ранее футболист клуба «СКА-Ростов» Кирилл Набабкин через канал «Коммент.Шоу» говорил, что в новом сезоне в составе Медиа-лиги могут играть Вагнер Лав и крайний защитник Милош Красич. Стоит отметить, что все трое футболистов ранее выступали в московском клубе ЦСКА.
Вместе с тем, исходя из слов агента Эвандро Феррейры, в настоящее время нет точной информации о том, в какой команде Вагнер выйдет на поле в новом сезоне. Когда появятся дополнительные новости о будущем футболиста, они будут опубликованы через официальные источники.
Медиа-лига является одним из растущих футбольных соревнований в России, в котором участвуют многие известные бывшие профессиональные футболисты.