Vinisius Real taklifidan norozilik bildirdi
Vinisius Juniyor va Madridning "Real" klubi o‘rtasidagi yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar murakkab kechmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda "qirollik klubi" rahbariyati braziliyalik futbolchi bilan muzokaralarni vaqtincha to‘xtatishga qaror qilgani haqida xabarlar tarqaldi. Jurnalist Alberto Pereyro ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli futbolchi klub tomonidan taklif qilingan maosh miqdoridan norozi bo‘ldi.
Shu sababli, uning kelajagi hozircha aniq emas. Bo‘lajak transferlar haqida mish-mishlar tarqalmoqda.
Vinisius Juniyorning "Liverpul" klubiga o‘tishi ehtimoli ko‘rib chiqilmoqda, bundan oldin Saudiya Arabistoni chempionatidan ham qiziqish bildirganlar bo‘lgan. Hozirgi shartnomasi "Real" bilan 2026/27 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi.
Shu bois, tomonlar o‘rtasidagi kelishuv hali yakuniga yetmagan. Futbolchining kelajakdagi yo‘nalishi va yangi shartnoma tafsilotlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda aniqlashishi kutilmoqda.

Винисиус выразил недовольство предложением Реала
Переговоры о новом контракте между Винисиусом Жуниором и мадридским "Реалом" проходят сложно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время появились сообщения о том, что руководство "королевского клуба" решило временно приостановить переговоры с бразильским футболистом. По информации журналиста Альберто Перейро, 25-летний футболист недоволен предложенной клубом зарплатой.
По этой причине его будущее пока неясно. Появляются слухи о возможных трансферах.
Рассматривается вероятность перехода Винисиуса Жуниора в клуб "Ливерпуль", ранее также проявляли интерес представители чемпионата Саудовской Аравии. Его текущий контракт с "Реалом" действует до конца сезона 2026/27.
Таким образом, соглашение между сторонами еще не достигнуто. Ожидается, что в ближайшие дни будут уточнены детали будущего направления футболиста и нового контракта.