Rossiyaning milliy terma jamoasi va Sankt-Peterburgning "Zenit" klubida o‘ynagan sobiq futbolchi Vladislav Radimov Moskva "Spartaki" jamoasining zaif tomonlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Spartak" jamoasi maydondan toza hisob bilan chiqmaydi, ya’ni gol o‘tkazmasdan o‘yin tamomlanmaydi, dedi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning himoyasida aniq xatolar mavjud.
Chekka himoyachilar zarbalarni qabul qilishda zaiflik ko‘rsatmoqda, markaziy yarim himoyachilar esa himoyani to‘liq qoplab bera olmayapti. Ushbu fikrlar "Match TV" telekanalining efirida aytildi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida "Spartak" to‘rtinchi o‘rinni egallagan edi. Yangi mavsumda esa "Spartak" o‘z maydonida Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘yinni boshlaydi.

Радимов: У Спартака есть основная проблема в защите
Бывший футболист сборной России и клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Владислав Радимов высказал мнение о слабых сторонах московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что команда "Спартак" не выходит с чистым счетом с поля, то есть игра не заканчивается без пропущенного гола. По словам Радимова, в защите команды есть явные ошибки.
Фланговые защитники показывают слабость при приеме ударов, а центральные полузащитники не могут полностью закрыть защиту. Эти мысли были высказаны в эфире телеканала "Матч ТВ".
В прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в соревнованиях Российской Премьер-Лиги. В новом сезоне "Спартак" начнет игру против команды "Динамо" из Махачкалы на своем поле.