«Ayntrax» jamoasining markaziy hujumchisi Ugo Ekitike Angliyaning «Nyukasl» klubiga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba Nikolo Skira ma’lumot berdi. Manbaning ta’kidlashicha, kelishuv summasi taxminan 78 million yevroni tashkil etishi mumkin.
23 yoshli fransuz futbolchi shaxsiy mehnat shartnomasini «Nyukasl» bilan 2030 yilgacha imzolash bo‘yicha kelishib olgan. 2024/25 yilgi mavsumda Ekitike barcha musobaqalarni hisobga olgan holda 48 o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Angliya Premer ligasida «Nyukasl» mehmondagi o‘yinda «Aston Villa» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu yangilik futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Ekitikening «Nyukasl»ga o‘tishi jamoaning hujum kuchini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Ньюкасл близок к покупке Экитикена
Центральный нападающий команды «Айнтрахт» Уго Экитики приближается к клубу «Ньюкасл» из Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник Николо Скира. По словам источника, сумма сделки может составить около 78 миллионов евро.
23-летний французский футболист договорился о подписании личного трудового контракта с «Ньюкаслом» до 2030 года. В сезоне 2024/25 Экитики провел 48 матчей во всех соревнованиях, забил 22 гола и сделал 12 результативных передач.
В первом туре нового сезона «Ньюкасл» сыграет против команды «Астон Вилла» на выезде в Английской Премьер-лиге. Этот матч состоится 16 августа.
Эта новость вызывает большой интерес среди футбольных болельщиков. Переход Экитики в «Ньюкасл» поможет укрепить атакующую мощь команды.