Gasilin Rossiya Premyer Ligasi to‘purarlarini atadi
Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasi hujumchisi Aleksey Gasilin Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumida eng yaxshi to‘purar unvoni uchun kurashishi mumkin bo‘lgan beshta hujumchini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, ushbu beshlik quyidagilardan iborat: Kordoba, Luis Enrike, Daku, Komlichenko va Sergeyev. Gasilin shuningdek, Ivan Tjukavin jarohatidan so‘ng mavsum boshida yetti ta gol urib, raqobatga kirishishini ta’kidladi.
Yangi Rossiya Premyer Ligasi mavsumi 18 iyun kuni Moskva “Dinamo” va Kaliningrad “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yindan boshlanadi. Ushbu uchrashuv “VTB Arena” stadionida o‘tkazilib, poytaxt vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi.
Mavsum davomida ko‘plab qiziqarli o‘yinlar va raqobatlar bo‘lishi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari uchun yangi mavsum katta qiziqish uyg‘otadi.

Гасилин называет бомбардиров Российской Премьер-Лиги
Бывший нападающий санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин назвал пятерку нападающих, которые могут бороться за звание лучшего бомбардира в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, эта пятерка состоит из: Кордобы, Луиса Энрике, Даку, Комличенко и Сергеева. Гасилин также отметил, что Иван Тюкавин, после травмы, в начале сезона забил семь голов и вступил в борьбу.
Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется 18 июня с матча между московским "Динамо" и калининградской "Балтикой". Эта встреча пройдет на стадионе "ВТБ Арена" и начнется в 20:30 по московскому времени.
В течение сезона ожидается множество интересных игр и конкуренций. Новый сезон вызовет большой интерес у футбольных болельщиков.