Spartak Lokomotivga Samoshnikov bo‘yicha taklif yubormadi
Spartak jamoasi Lokomotiv himoyachisi Ilya Samoshnikovga qiziqish bildirayotgani haqida yangi ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Championat portali xabariga ko‘ra, Spartak jamoasi Samoshnikovga qiziqishiga qaramay, hozircha Lokomotiv klubiga rasmiy taklif yubormagan. 27 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.
Avvalroq, ushbu transfer narxi to‘rt yarim million yevro atrofida bo‘lishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. 2024/25 yilgi mavsumda Samoshnikov barcha musobaqalarni hisobga olgan holda 33ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va to‘rtta golli uzatma amalga oshirdi.
Uning Lokomotiv bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Shu sababli, uning kelajagi va transfer jarayoni jamoalar o‘rtasida ehtiyotkorlik bilan muhokama qilinmoqda.
Spartak klubi Samoshnikovni o‘z safiga qo‘shish uchun rasmiy taklif tayyorlayotgani haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘q.

Спартак не отправил предложение Локомотиву по Самошникову
Появились новые сведения о том, что команда Спартак проявляет интерес к защитнику Локомотива Илье Самошникову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации портала Чемпионат, несмотря на интерес Спартака к Самошникову, клуб пока не отправил официальное предложение Локомотиву. Переговоры о трансфере 27-летнего футболиста продолжаются.
Ранее сообщалось, что стоимость этого трансфера может составить около четырех с половиной миллионов евро. В сезоне 2024/25 Самошников провел 33 матча во всех турнирах, забил четыре гола и сделал четыре голевые передачи.
Его действующий трудовой договор с Локомотивом рассчитан до 2027 года. Поэтому его будущее и процесс трансфера обсуждаются между клубами с осторожностью.
Пока нет точной информации о том, готовит ли Спартак официальное предложение для привлечения Самошникова в свои ряды.