Spartak Crvena Zvezdaga do‘stona o‘yin taklif qildi
Oleg Malyishev, Spartak jamoasi bosh direktori, serbiyalik Crvena Zvezda jamoasi bilan do‘stona o‘yin o‘tkazish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, ular Crvena Zvezda jamoasiga bir necha bor do‘stona o‘yinlarda qatnashishni taklif qilgan, shu jumladan so‘nggi safar ham chaqiruv yuborgan. Afsuski, serbiyaliklarning jadvali bunga imkon bermagan.
Malyishevning so‘zlariga ko‘ra, u Crvena Zvezda prezidenti Zvezdan Terzich bilan aloqani davom ettirmoqda va shu mavsum ichida ular bilan uchrashuv o‘tkazishga umid qilmoqda. Mavsumoldi tayyorgarlik jarayonida Spartak jamoasi Torpedo, Rodina hamda Subotitsadagi Spartak jamoalariga qarshi do‘stona o‘yinlarda g‘alaba qozondi.
Bundan tashqari, ular Kryl'ya Sovetov jamoasi bilan durang o‘ynadi. Ushbu natijalar jamoaning mavsumga tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi va kelgusidagi o‘yinlarga bo‘lgan ishonchni oshiradi.
Spartak va Crvena Zvezda o‘rtasidagi do‘stona uchrashuv futbol muxlislari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Спартак предложил Црвена Звезда дружеский матч
Олег Малышев, генеральный директор команды Спартак, высказал мнение о возможности проведения товарищеского матча с сербской командой Црвена Звезда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что они несколько раз предлагали команде Црвена Звезда участвовать в товарищеских матчах, в том числе в последний раз также отправили приглашение. К сожалению, расписание сербов не позволило этого сделать.
По словам Малышева, он продолжает поддерживать связь с президентом Црвена Звезда Звезданом Терзичем и надеется провести встречу с ними в этом сезоне. В процессе предсезонной подготовки команда Спартак одержала победу в товарищеских матчах против Торпедо, Родины и Спартака из Суботицы.
Кроме того, они сыграли вничью с командой Крылья Советов. Эти результаты показывают уровень подготовки команды к сезону и повышают уверенность в предстоящих играх.
Товарищеская встреча между Спартаком и Црвеной Звездой ожидается интересной для футбольных болельщиков.