Masalitin: Jerson Zenit uchun yuqori darajali futbolchi
Sobiq CSKA futbolchisi Valeriy Masalitin braziliyalik yarim himoyachi Jersonning «Zenit» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Jerson juda yaxshi futbolchi hisoblanadi. Masalitin futbolchining jamoaga qanchalik tez moslashishi muhimligini ta’kidladi, ammo uning yuqori darajadagi sportchi ekanligini aytdi.
Manbalarga ko‘ra, 28 yoshli Jersonning «Flamengo» klubidan transferi «Zenit»ga 25 million yevroga tushgan. O‘tgan yilgi mavsumda yarim himoyachi barcha musobaqalarni hisobga olganda 28 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi.
Yangi RPL mavsumining birinchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Rostov» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilmoqda.
Jersonning yangi jamoasiga tez moslashishi va yaxshi natijalar ko‘rsatishi muhimdir. Futbol muxlislari uning o‘yinini diqqat bilan kuzatmoqda.

Масалитин: Джерсон - высококлассный футболист для Зенита
Бывший футболист ЦСКА Валерий Масалитин высказал мнение о переходе бразильского полузащитника Жерсона в клуб «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Жерсон является очень хорошим футболистом. Масалитин подчеркнул важность того, насколько быстро футболист адаптируется к команде, однако отметил, что он является спортсменом высокого уровня.
По источникам, трансфер 28-летнего Жерсона из клуба «Фламенго» обошелся «Зениту» в 25 миллионов евро. В прошлом сезоне полузащитник провел 28 матчей во всех соревнованиях, забил два гола и сделал четыре результативные передачи.
В первом туре нового сезона РПЛ «Зенит» примет на своем поле команду «Ростов». Эта игра ожидается с большим интересом.
Важно, чтобы Жерсон быстро адаптировался в новой команде и показал хорошие результаты. Футбольные болельщики внимательно следят за его игрой.