Sobiq «Zenit» futbolchisi Dmitriy Barannik Rossiya chempionatining yangi mavsumida Sankt-Peterburg klubining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Zenit» mavsum davomida jiddiy kayfiyatda maydonga tushadi va yana chempionlik unvonini qo‘lga kiritishni maqsad qiladi. Biroq, agar jamoa o‘tgan mavsumdagi kabi o‘yin uslubini davom ettirsa, sovrinni qo‘lga kiritish qiyin bo‘ladi, deb hisoblaydi Barannik.
Shuningdek, u murabbiylar shtabining ham katta mas’uliyat yuklanganini ta’kidladi. Ularga oldingi yilda yuzaga kelgan noxush holatlar vaqtinchalik ekanligini isbotlash uchun imkoniyat berilgan.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premer-ligasining o‘tgan mavsumida «Zenit» yetti yil ichida birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritolmagan edi. Yangi mavsumning birinchi turida Serdar Semak boshchiligidagi jamoa «Rostov» bilan maydonga chiqadi.
Bu o‘yin klub uchun muhim sinov bo‘ladi. Umuman olganda, «Zenit» yangi mavsumda o‘z kuchini namoyish etishga intiladi va muxlislar oldidagi majburiyatlarini bajarishga harakat qiladi.

Баренник: Тренерам Зенита предоставлена новая возможность
Бывший футболист «Зенита» Дмитрий Баранник высказал мнение о возможностях санкт-петербургского клуба в новом сезоне Российской чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, «Зенит» выйдет на поле в серьезном настроении в течение сезона и снова нацелен на завоевание титула чемпиона. Однако, если команда продолжит играть в том же стиле, что и в прошлом сезоне, то завоевать трофей будет сложно, считает Баранник.
Он также отметил, что на тренерский штаб возложена большая ответственность. Им предоставлена возможность доказать, что неприятные ситуации, возникшие в прошлом году, были временными.
Напомним, что в прошлом сезоне Российской Премьер-лиги «Зенит» не смог завоевать чемпионство впервые за семь лет. В первом туре нового сезона команда под руководством Сердара Семака выйдет на поле против «Ростова».
Эта игра станет важным испытанием для клуба. В целом, «Зенит» стремится продемонстрировать свои силы в новом сезоне и старается выполнить свои обязательства перед болельщиками.