Sobiq Moskva “Dinamo”, Germaniya “Karlsruye” klublari va Rossiya terma jamoasi hujumchisi Sergey Kirlyakov Rossiya Premer Ligasi 2025/2026 yilgi mavsumining asosiy favoritini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, bu mavsumda “Zenit” jamoasi ustunlik qilishi kutilmoqda. “Zenit” o‘tgan mavsumda faol transfer siyosatini olib bordi va kuchli tarkib shakllantirish uchun katta mablag‘ sarfladi.
Jamoa rahbariyati 100 yillik yubiley tadbirini keyingi yilga qoldirdi va jamoani yanada kuchaytirishga harakat qilmoqda. Mutaxassisning ta’kidlashicha, “Zenit” keyingi chempionatda oltin medallarni qaytarib olishga intiladi.
Shu bilan birga, mavsum juda qiziqarli bo‘ladi, chunki “Zenit”ga kuchli raqobatni Moskva “Dinamo”si va amaldagi chempion “Krasnodar” ko‘rsatishga tayyor. “Spartak” va “Lokomotiv” jamoalarining chempionlik uchun kurashishi haqida esa Kirlyakov shubha bildirdi.
Ularning ushbu mavsumda yuqori natijalarga erishishi qiyinligini ta’kidladi. Umuman olganda, yangi mavsumda Rossiya Premer Ligasi jiddiy va raqobatbardosh bo‘lishi kutilmoqda.

Кирляков фаворит Российской Премьер-Лиги: Зенит
Бывший нападающий московского «Динамо», немецкого «Карлсруэ» и сборной России Сергей Кирляков определил основного фаворита сезона 2025/2026 Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в этом сезоне команда «Зенит» будет доминировать. «Зенит» в прошлом сезоне проводил активную трансферную политику и потратил большие средства на формирование сильного состава.
Руководство клуба перенесло мероприятие по случаю 100-летнего юбилея на следующий год и старается усилить команду. По словам специалиста, «Зенит» стремится вернуть золотые медали в следующем чемпионате.
В то же время сезон будет очень интересным, так как «Динамо» из Москвы и действующий чемпион «Краснодар» готовы оказать «Зениту» серьезную конкуренцию. Кирляков выразил сомнение в том, что команды «Спартак» и «Локомотив» смогут бороться за чемпионство.
Он отметил, что им будет сложно добиться высоких результатов в этом сезоне. В целом, ожидается, что новый сезон Российской Премьер-Лиги будет серьезным и конкурентоспособным.