O‘zbekiston milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Ilyos Zeytullaev Abdusabur Fayzulayevning CSKA jamoasidan Turkiya chempionatiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Turkiya chempionati Rossiya Premer-ligasidan kuchli emas. Turkiyada kuchli jamoalar sifatida Besiktosh, Galatasaroy va Fenerbaxche mavjud.
Rossiyada esa shunday jamoalar qatorida Zenit, Krasnodar, CSKA va Spartak bor. Zeytullaev bu fikrlarini Metaratings nashriga aytib o‘tdi.
Oldinroq ma’lumot berilishicha, Fayzulayev Istanbulning Basaksehir jamoasiga o‘tishi mumkin. Ushbu jamoa qisqa faoliyati davomida bir marta Turkiya chempioni bo‘lgan.
Basaksehir jamoasi Istanbulning Yevropa qismida, o‘z nomi bilan atalgan Basaksehir tumanida joylashgan. Futbolchi uchun bu o‘tish yangi tajriba va imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin.
Turkiya chempionatining o‘ziga xos jihatlari borligi, u yerda raqobatbardosh o‘yinchilar ko‘p ekanligi ta’kidlandi. Shu bilan birga, Zeytullaevning fikricha, Rossiya va Turkiya jamoalari o‘rtasida kuch jihatidan katta farq yo‘q.

Зейтулаев: Чемпионат Турции не слабее российского
Бывший футболист сборной Узбекистана Ильёс Зейтулаев высказал мнение о том, что Абдусабур Файзуллаев может перейти из команды ЦСКА в турецкий чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, турецкий чемпионат не сильнее Российской Премьер-Лиги. В Турции сильными командами являются Бешикташ, Галатасарай и Фенербахче.
В России же среди таких команд можно выделить Зенит, Краснодар, ЦСКА и Спартак. Зейтулаев поделился своими мыслями с изданием Metaratings.
Ранее сообщалось, что Файзуллаев может перейти в команду Башакшехир из Стамбула. Эта команда за короткий период своей деятельности один раз стала чемпионом Турции.
Команда Башакшехир расположена в европейской части Стамбула, в районе, названном в ее честь. Для футболиста этот переход может открыть новые возможности и опыт.
Отмечается, что у турецкого чемпионата есть свои особенности, и там много конкурентоспособных игроков. В то же время, по мнению Зейтулаева, между командами России и Турции нет большой разницы в силе.