Angliyaning "Lester" futbol klubi yangi bosh murabbiyining ismini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu lavozimga ispan mutaxassisi Marti Sifuentes tayinlandi. U bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
Marti Sifuentes 43 yoshda bo‘lib, so‘nggi ikki yil davomida Londonning "KPR" klubida bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritgan. Shundan avval u Shvetsiyaning "Hammarby" va Norvegiyaning "Sandefjord" klublarini boshqargan.
"Lester" jamoasi Angliya Premer Ligasi 2022-2023 yilgi mavsumini 18-o‘rinda yakunlab, chempionatdan tushib ketdi. Jamoani avvalgi mavsumda niderlandiyalik sobiq hujumchi Ruud van Nistelroy boshqargan.
Shuningdek, mavsum oxirida klubning afsonaviy hujumchisi Jeymi Vardi ham jamoani tark etdi. Endi yangi murabbiy rahbarligida "Lester" jamoasi yangi mavsumda o‘zini tiklash va yuqori o‘rinlarga ko‘tarilish uchun harakat qiladi.
Klub rahbariyati va muxlislar yangi murabbiydan umidvor bo‘lib, jamoaning kelgusi natijalari uchun ishonch bildirmoqda.

Клуб Лестер представил нового главного тренера
Футбольный клуб "Лестер" из Англии объявил имя нового главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На эту должность назначен испанский специалист Мартин Сифуэнтес. С ним подписан трехлетний контракт.
Мартин Сифуэнтес 43 года, последние два года работал главным тренером клуба "КПР" в Лондоне. Ранее он тренировал шведский клуб "Хаммарби" и норвежский клуб "Сандефьорд".
Команда "Лестер" завершила сезон 2022-2023 в английской Премьер-лиге на 18-м месте и вылетела из чемпионата. Команду в прошлом сезоне возглавлял бывший нападающий из Нидерландов Рууд ван Нистелрой.
Также в конце сезона клуб покинул легендарный нападающий Джейми Варди. Теперь под руководством нового тренера команда "Лестер" будет стремиться восстановиться и подняться на высокие позиции в новом сезоне.
Руководство клуба и болельщики надеются на нового тренера и выражают уверенность в будущих результатах команды.