CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak mashhur darvozabon Igor Akinfeev haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Akinfeevni ajoyib afsona deb atadi va uning bilan bir jamoada bo‘lishdan mamnunligini ta’kidladi. Kislyakning so‘zlariga ko‘ra, Akinfeevda chempionlik ruhiyati mavjud.
U Rossiya Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritganidan faxrlanib, CSKA jamoasida Akinfeev bilan birga o‘ynash baxt ekanini aytdi. Shuningdek, 39 yoshli Akinfeevning CSKA bilan shartnomasi 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan.
U klub tarbiyalanuvchisi bo‘lib, butun faoliyatini aynan CSKAda o‘tkazgan. O‘tgan shanba kuni esa Akinfeev yana OLIMPBET Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritdi.
CSKA jamoasi Kazanda Krasnodar jamoasini minimal hisob bilan mag‘lub etdi. Bu g‘alaba Akinfeev va jamoasi uchun muhim yutuq sifatida e’tirof etildi.

Кисляк: Акинфеев обладает истинным духом чемпиона
Полузащитник ЦСКА Матвей Кисляк высказал свое мнение о знаменитом вратаре Игоре Акинфееве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал Акинфеева великолепной легендой и подчеркнул, что рад быть в одной команде с ним. По словам Кисляка, у Акинфеева есть чемпионский дух.
Он с гордостью отметил, что играть в ЦСКА вместе с Акинфеевым — это счастье, так как тот завоевал Кубок России и Суперкубок. Также 39-летний Акинфеев имеет контракт с ЦСКА до лета 2026 года.
Он является воспитанником клуба и провел всю свою карьеру именно в ЦСКА. В прошлую субботу Акинфеев снова завоевал Суперкубок России OLIMPBET.
Команда ЦСКА минимально обыграла команду Краснодар в Казани. Эта победа была признана важным достижением для Акинфеева и его команды.