2025 yilning sentyabr oyida futbol bo‘yicha jahon chempionatining chiptalari sotuvga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu chempionat keyingi yozda Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada va Meksika davlatlarida o‘tkaziladi. Bu turnirga tashrif buyurishni istagan muxlislar o‘sha kundan boshlab chipta xarid qilish uchun ariza topshirishlari mumkin bo‘ladi.
Agar arizalar soni chipta sonidan oshib ketsa, chipta egalari tasodifiy tanlab olinadi. Jahon chempionati chiptalari talab yuqoriligi sababli bosqichma-bosqich sotiladi.
Har bir bosqichda xarid qilish jarayoni va to‘lov usullari farq qilishi mumkin. Shu tufayli muxlislar xarid jarayoniga diqqat bilan yondashishlari zarur.
Eslatib o‘tamiz, ushbu jahon chempionatida 48 ta terma jamoa ishtirok etadi. Ochilish o‘yini 11 iyun kuni, final uchrashuvi esa 19 iyulda bo‘lib o‘tadi.
Hozirgi jahon chempioni Argentina terma jamoasidir. Yangi chempionatning pley-off o‘yinlari uchun tortishuv tadbiri dekabr oyida o‘tkaziladi.

Билеты на чемпионат мира поступят в продажу в сентябре
В сентябре 2025 года билеты на чемпионат мира по футболу поступят в продажу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот чемпионат пройдет следующим летом в Соединенных Штатах Америки, Канаде и Мексике. Болельщики, желающие посетить этот турнир, смогут подать заявки на покупку билетов с этого дня.
Если количество заявок превысит количество билетов, владельцы билетов будут выбраны случайным образом. Билеты на чемпионат мира будут продаваться поэтапно из-за высокого спроса.
На каждом этапе процесс покупки и способы оплаты могут различаться. Поэтому болельщикам необходимо внимательно подходить к процессу покупки.
Напоминаем, что в этом чемпионате мира участвуют 48 команд. Открытие турнира состоится 11 июня, а финал пройдет 19 июля.
Текущим чемпионом мира является сборная Аргентины. Жеребьевка плей-офф нового чемпионата пройдет в декабре.