Real klubi Jahon klublar chempionatini ikki yilda o‘tkazishni taklif qildi
Madridning "Real" futbol klubi rahbariyati Jahon klublar chempionatini har ikki yilda o‘tkazish taklifini ilgari surdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Buyuk Britaniyaning The Guardian nashri xabar berdi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu taklifni klub muxlislari ilgari surgan, ular yaqinda tugagan musobaqada eng faol tarzda chiptalarni sotib olishgan.
FIFA rahbariyati esa bu taklifni rad etdi, biroq ishtirokchilar sonini 48 taga oshirish variantini ko‘rib chiqmoqda. Oldinroq Braziliyaning Jornal O Globo nashri boshqacha ma’lumot bergan edi.
Ularning xabariga ko‘ra, FIFA prezidenti Janni Infantino yaqinda musobaqani tez-tez o‘tkazish imkoniyatini muhokama qilishi kutilmoqda. Shunday qilib, futbol olamida Jahon klublar chempionatining o‘tkazilish tartibi va ishtirokchilar soni bo‘yicha muhim o‘zgarishlar yuz berishi ehtimoli mavjud.

Клуб Реал предложил проводить чемпионат мира клубов раз в два года
Руководство футбольного клуба "Реал" из Мадрида предложило проводить чемпионат мира клубов каждые два года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает британское издание The Guardian. По данным источников, это предложение было выдвинуто болельщиками клуба, которые недавно активно покупали билеты на только что завершившийся турнир.
Руководство FIFA отклонило это предложение, однако рассматривает вариант увеличения числа участников до 48. Ранее бразильское издание Jornal O Globo сообщало другую информацию.
По их данным, президент FIFA Джанни Инфантино вскоре должен обсудить возможность более частого проведения турнира. Таким образом, в мире футбола существует вероятность значительных изменений в порядке проведения чемпионата мира клубов и числа участников.