Sisse: Mbappeni hurmat qilish kerak, muxlislar!
Fransiyalik sobiq hujumchi Jibril Sisse, "Liverpul" va "Marsel" klublarida o‘ynagani bilan tanilgan, muxlislardan Kilian Mbappega nisbatan hurmat bilan munosabatda bo‘lishni so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sisse fikricha, muxlislar UEFA Chempionlar Ligasi g‘alabasidan zavqlanishlari kerak, Mbappening mavsumdan keyin "PSJ"ni tark etib, "Real"ga o‘tib, sovrinlarsiz qolishi haqida hazil qilish yaramaydi. Sisse ESN Media YouTube kanalidagi chiqishida shunday dedi: "Chempionlar Ligasi yutug‘i uzoq muddatli loyiha hisoblanadi.
Markinyos Tyaqo Silva va Zlatan Ibragimovichga minnatdorlik bildirdi. Ular Parij klubining rivojlanishiga katta hissa qo‘shdi.
Kilian "PSJ" uchun ko‘p ish qildi, buni hurmat qilish kerak." Mbappe "PSJ" safida 356 o‘yinda maydonga tushib, 256 ta gol urgan va 110 ta golga uzatma bergan. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan ulkan hissasini tasdiqlaydi.

Sisse: Нужно уважать Мбаппе, фанаты!
Бывший нападающий сборной Франции Жибриль Сиссе, известный по играм за клубы "Ливерпуль" и "Марсель", призвал фанатов относиться с уважением к Килиану Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Сиссе, фанаты должны наслаждаться победой в Лиге чемпионов УЕФА, и шутить о том, что Мбаппе покинет "ПСЖ" и перейдет в "Реал" без трофеев, неуместно. Сиссе сказал в своем выступлении на YouTube-канале ESN Media: "Победа в Лиге чемпионов — это долгосрочный проект.
Он выразил благодарность Маркиньосу, Тьяго Силве и Златану Ибрагимовичу. Они внесли большой вклад в развитие парижского клуба.
Килиан сделал много для "ПСЖ", это нужно уважать." Мбаппе провел 356 матчей за "ПСЖ", забив 256 голов и отдав 110 голевых передач. Эти показатели подтверждают его огромный вклад в команду.