Gasilin CSKA chempionlik imkoniyatlarini baholadi
Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasi hujumchisi Aleksey Gasilin Rossiya Premer-ligasining yaqinlashib kelayotgan mavsumida Moskva CSKA jamoasining chempionlik imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Match TV” telekanalidagi intervyusida, CSKA jamoasi chempion bo‘lishiga to‘liq ishonmasligini aytdi, biroq musobaqa davomiy ekanligini va faqat taxminlar qilish mumkinligini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida CSKA jamoasi turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallagan edi.
Yaqinda ular Superkubokni qo‘lga kiritib, “Krasnodar” jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Yangi mavsumning birinchi turida Moskva jamoasi 21 iyul kuni “Orenburg” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv jamoalarning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini ko‘rsatadigan muhim bahs bo‘ladi. CSKA jamoasi uchun bu mavsum yangi imkoniyatlar va sinovlar bilan to‘la bo‘ladi.

Гасилин оценил шансы ЦСКА на чемпионство
Бывший нападающий санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказал свое мнение о шансах московского ЦСКА на чемпионство в предстоящем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью на телеканале "Матч ТВ" он сказал, что не уверен в том, что команда ЦСКА станет чемпионом, однако отметил, что соревнование продолжается и можно только делать предположения. В прошлом сезоне команда ЦСКА заняла третье место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Недавно они завоевали Суперкубок, одержав победу над командой "Краснодар" со счетом 1:0. В первом туре нового сезона московская команда сыграет против "Оренбурга" 21 июля.
Этот матч станет важным поединком, который продемонстрирует возможности команд в новом сезоне. Для команды ЦСКА этот сезон будет полон новых возможностей и испытаний.