Yuventus Manchester Yunaytedga Sancho uchun taklifni oshirdi
Hujumchi yarim himoyachi Jedon Sancho, huquqlari "Manchester Yunayted"ga tegishli bo‘lgan futbolchi, Turinning "Yuventus" klubi qiziqish doirasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ichki manbalarning xabar berishicha, "Eski sinyora" ingliz qanot himoyachisiga taklifini yaxshilagan. Italiyaning nufuzli klubi "qizil iblislar"ga 17,3 million yevro to‘lashga tayyor.
Biroq "Manchester Yunayted" futbolchini sotishdan kamida 25 million yevro daromad olishni maqsad qilgan. Shuningdek, "Yuventus" allaqachon o‘zi bilan Jedon Sancho transferi bo‘yicha kelishuvga erishgan.
O‘tgan mavsumda futbolchi Londonning "Chelsi" klubida ijarada o‘ynagan. Angliya Premer Ligasi doirasida 25 yoshli futbolchi 31 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urgan va to‘rtta golga uzatma bergan.
Sancho faoliyati davomida o‘zining tezligi va texnikasi bilan ajralib turadi hamda yangi jamoasida ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda. "Yuventus" uni o‘z jamoasining asosiy o‘yinchilaridan biriga aylantirish niyatida.
Shuningdek, klub rahbariyati futbolchining kelajagi uchun katta rejalar tuzmoqda. Futbolchi uchun amalga oshiriladigan bu transfer jamoaning hujum kuchini sezilarli darajada kuchaytirishi mumkin.

Ювентус увеличил предложение Манчестер Юнайтед за Санчо
Нападающий полузащитник Джейдон Санчо, права на которого принадлежат "Манчестер Юнайтед", находится в сфере интересов туринского клуба "Ювентус". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным внутренних источников, "Старая синьора" улучшила свое предложение английскому крайнему защитнику. Престижный итальянский клуб готов заплатить "красным дьяволам" 17,3 миллиона евро.
Однако "Манчестер Юнайтед" нацелен получить не менее 25 миллионов евро за продажу футболиста. Также "Ювентус" уже достиг соглашения с Джейдоном Санчо по трансферу.
В прошлом сезоне футболист играл в аренде в лондонском "Челси". В рамках Английской Премьер-лиги 25-летний футболист выходил на поле в 31 матче, забил три гола и сделал четыре голевые передачи.
Санчо выделяется своей скоростью и техникой на протяжении всей своей карьеры, и ожидается, что он также покажет успешную игру в новой команде. "Ювентус" намерен сделать его одним из ключевых игроков своей команды.
Кроме того, руководство клуба строит большие планы на будущее футболиста. Этот трансфер может значительно усилить атакующую мощь команды.