Naguchev: Spartak yangi mavsumda sovrindor bo‘lmaydi
Moskva «Spartak» klubi Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumida sovrindorlar qatoriga kira olmasligi haqida taniqli futbol sharhlovchisi Roman Naguchev o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Krasnodar», «Zenit», CSKA, «Dinamo» va «Lokomotiv» jamoalari chempionatning peshqadam uchligini tashkil etish uchun kurash olib boradi. «Spartak» esa bu raqobatda juda qiyin ahvolda bo‘ladi.
O‘tgan mavsumda Dejan Stankovich boshchiligidagi «Spartak» jamoasi musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallagan edi. Ularning oldida CSKA, «Zenit» va «Krasnodar» jamoalari joylashgan.
Yangi chempionat mavsumida Moskva klubi o‘z uy maydonida Mahachkala «Dinamo»si bilan bellashuvni boshlaydi. Ushbu fikrlar Roman Naguchev tomonidan «Match TV» telekanalining efirida taqdim etildi.

Нагучев: Спартак в новом сезоне не станет чемпионом
Московский клуб «Спартак» не сможет войти в число чемпионов в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги, заявил известный футбольный комментатор Роман Нагучев. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команды «Краснодар», «Зенит», ЦСКА, «Динамо» и «Локомотив» будут бороться за место в тройке лидеров чемпионата. «Спартаку» будет очень трудно в этой борьбе.
В прошлом сезоне команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича заняла четвертое место в турнирной таблице. Перед ними расположились команды ЦСКА, «Зенит» и «Краснодар».
В новом чемпионате московский клуб начнет борьбу на своем поле с махачкалинским «Динамо». Эти мысли были озвучены Романом Нагучевым в эфире телеканала «Матч ТВ».