Makhachkaladagi "Dinamo" jamoasining hujumchisi Serder Serderov yaqinlashayotgan Rossiya Premyer Ligasi mavsumidan o‘zining shaxsiy maqsadlarini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda u 26 tur davomida faqat ikki marta raqib darvozasiga gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Serderovning so‘zlariga ko‘ra, albatta, har bir o‘yinda gol urish va golga uzatma berish istagi bor, lekin eng avvalo maydonda o‘ynash muhimdir.
U o‘yin amaliyotini olish asosiy vazifa ekanligini ta’kidladi. Shunday bo‘lsa, muvaffaqiyatga erishish mumkin.
Yangi mavsumning birinchi turida Makhachkala jamoasi Moskva "Spartak" jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv 19 iyul kuni Moskva vaqtiga ko‘ra soat 20:30da boshlanadi.

Сердеров ставит цель забивать голы в новом сезоне
Нападающий команды "Динамо" из Махачкалы Сердер Сердеров поделился своими личными целями на предстоящий сезон Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне он смог забить только два гола за 26 туров. По словам Сердерова, у него, конечно, есть желание забивать голы и делать передачи в каждом матче, но прежде всего важно играть на поле.
Он подчеркнул, что основной задачей является получение игровой практики. Так можно добиться успеха.
В первом туре нового сезона команда Махачкалы сыграет на выезде против московского "Спартака". Этот матч начнется 19 июля в 20:30 по московскому времени.