Dyakov: Zenit, Dinamo va Krasnodar chempionlik uchun kurashadi
Sobiq Moskva “Dinamo” futbolchisi Vitaliy Dyakov Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumida Valeriy Karpinning jamoasi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” chempionlik uchun kurashadigan uchlikdan joy oluvchi jamoalardan biridir. Dyakov “Zenit”, “Dinamo” va “Krasnodar” jamoalari mavsum davomida eng kuchli raqobatchilar bo‘lishini ta’kidladi.
2024/2025 yilgi mavsumda “oq-ko‘k” jamoa turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi. Yangi mavsumning birinchi turida Valeriy Karpinning jamoasi Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan kuch sinashadi.
Uchrashuv 18 iyul kuni “VTB Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. Shunday qilib, “Dinamo” jamoasi yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun katta imkoniyatlarga ega ekanligi ko‘zda tutilmoqda.

Дьяков: Зенит, Динамо и Краснодар будут бороться за чемпионство
Бывший футболист московского "Динамо" Виталий Дьяков высказал мнение о возможностях команды Валерия Карпина в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Динамо" является одной из команд, которые займут место в тройке, борющейся за чемпионство. Дьяков отметил, что команды "Зенит", "Динамо" и "Краснодар" будут сильнейшими соперниками в течение сезона.
В сезоне 2024/2025 "бело-голубая" команда заняла пятое место в турнирной таблице. В первом туре нового сезона команда Валерия Карпина встретится с калининградской "Балтикой".
Матч пройдет 18 июля на стадионе "VTB Arena". Таким образом, команда "Динамо" имеет большие возможности для достижения высоких результатов в новом сезоне.