Kanchelskis: Zenit yangi mavsumda chempion bo‘ladi
Rossiya terma jamoasi va Manchester Yunayted klubi sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis Rossiya Premyer Ligasi navbatdagi mavsumida chempion bo‘ladigan jamoani ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, bu jamoa Sankt-Peterburgning Zenit klubi bo‘ladi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, Zenit yangi mavsumda hech kimga chempionlik uchun imkoniyat bermaydi.
U klubning yuz yillik tarixiga e’tibor qaratib, g‘alabaga erishmaguncha intilish davom etishini aytdi. Eslatib o‘tamiz, Zenit Rossiya Premyer Ligasida oldingi olti mavsumda ketma-ket chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.
So‘nggi mavsumda esa Krasnodar jamoasi bir ochko ustunlik qilib, birinchi o‘rinni egallagan. Rossiya chempionati yangi mavsumga 18 iyul, juma kuni start beradi.

Канчельскис: Зенит станет чемпионом в новом сезоне
Бывший футболист сборной России и клуба Манчестер Юнайтед Андрей Канчельскис назвал команду, которая станет чемпионом в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, этой командой станет клуб Зенит из Санкт-Петербурга. По словам специалиста, Зенит не даст никому шансов на чемпионство в новом сезоне.
Он отметил, что, обращая внимание на столетнюю историю клуба, стремление к победе будет продолжаться до тех пор, пока не будет достигнут успех. Напомним, что Зенит завоевал подряд чемпионство в предыдущих шести сезонах Российской Премьер-Лиги.
В последнем сезоне команда Краснодар заняла первое место с преимуществом в одно очко. Новый сезон чемпионата России стартует 18 июля, в пятницу.