Angliyaning "Manchester Yunayted" jamoasining sobiq o‘yinchisi Andrey Kanchelskis Rossiya chempionatining yangi mavsumida "Krasnodar" jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Krasnodar" o‘z darajasini isbotlashi lozim. Ba’zan jamoa faqat bir marta chempion bo‘lishi mumkin.
Agar ular joriy mavsumda g‘olib chiqsa, unda haqiqatan ham kuchli jamoa hisoblanadi, dedi mutaxassis "Chempionat" nashriga bergan intervyusida. O‘tgan mavsumda "Krasnodar" o‘z tarixida birinchi bor Rossiya chempioni bo‘ldi.
Ular ikkinchi o‘rinni egallagan Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasidan bir ochko ko‘proq jamg‘arishdi. Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi 18 iyul, juma kuni boshlanadi.
"Krasnodar" mavsumni "Pari NN" jamoasi bilan o‘yin bilan ochadi. Ushbu yangi mavsumda jamoaning natijalari va o‘yini ko‘pchilik tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.
"Krasnodar" o‘zining kuchini va raqobatbardoshligini namoyish etishga intiladi. Shuningdek, jamoa muxlislari va mutaxassislar yangi mavsumdan yuqori natijalar kutmoqda.
Umuman olganda, yangi mavsum Rossiya futboli uchun katta qiziqish uyg‘otadi va "Krasnodar" jamoasi uchun muhim sinov bo‘ladi.

Канчельскис: Краснодар в сезоне должен доказать свою силу
Бывший игрок английского клуба "Манчестер Юнайтед" Андрей Канчельскис высказал мнение о возможностях команды "Краснодар" в новом сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Краснодар" должен доказать свой уровень. Иногда команда может стать чемпионом только один раз.
Если они станут победителями в этом сезоне, то действительно будут считаться сильной командой, сказал специалист в интервью изданию "Чемпионат". В прошлом сезоне "Краснодар" впервые в своей истории стал чемпионом России.
Они набрали на одно очко больше, чем занявший второе место санкт-петербургский "Зенит". Новый сезон Российской Премьер-лиги начнется 18 июля, в пятницу.
"Краснодар" откроет сезон игрой с командой "Пари NN". Результаты и игра команды в этом новом сезоне будут внимательно отслеживаться многими.
"Краснодар" стремится продемонстрировать свою силу и конкурентоспособность. Также болельщики и специалисты ожидают высоких результатов от новой кампании.
В целом, новый сезон вызовет большой интерес в российском футболе и станет важным испытанием для команды "Краснодар".