Kanchelskis CSKAning Superkubok g‘alabasini maqtadi
Sobiq «Manchester United» futbolchisi Andrey Kanchelskis Moskva shahrining CSKA jamoasining «Krasnodar» ustidan OLIMPBET Rossiya Superkubogida qozonilgan so‘nggi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, CSKA jamoasining g‘alabasi kutilmagan hodisa emas, chunki jamoa yaxshi tayyorgarlik ko‘rgan va yaxshi formada. U «Krasnodar»ni haqqoniy tarzda mag‘lub etishganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, «Krasnodar» futbolchilari asta-sekin o‘z formalarini tiklayapti, deb hisoblaydi. Muhimi, mavsumni yaxshi yakunlashdir, dedi mutaxassis so‘zlarini «Chempionat» nashri keltirdi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Superkubogi uchun o‘tkazilgan o‘yinda CSKA jamoasi mamlakatning amaldagi chempioni «Krasnodar»ni minimal hisobda, ya’ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yindagi yagona golni markaziy himoyachi Igor Diveyev kiritdi.
Ushbu g‘alaba CSKA uchun muhim bo‘lib, jamoaning mavsumdagi kuchini ko‘rsatdi. Superkubok o‘yini o‘tgan dam olish kunlari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu bellashuv Rossiya futbolida katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalar o‘rtasidagi raqobatni yanada kuchaytirdi.

Канчельскис похвалил победу ЦСКА в Суперкубке
Бывший футболист «Манчестер Юнайтед» Андрей Канчельскис высказался о последней победе московского ЦСКА над «Краснодаром» в Суперкубке России OLIMPBET. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победа ЦСКА не стала неожиданностью, так как команда хорошо подготовилась и находится в хорошей форме. Он отметил, что они справедливо одержали победу над «Краснодаром».
В то же время он считает, что футболисты «Краснодара» постепенно восстанавливают свою форму. Главное — хорошо завершить сезон, сказал специалист, слова которого приводит издание «Чемпионат».
Напомним, в матче за Суперкубок России ЦСКА минимально обыграл действующего чемпиона страны «Краснодар» со счетом 1:0. Единственный гол в этом матче забил центральный защитник Игорь Дивеев.
Эта победа стала важной для ЦСКА и продемонстрировала силу команды в сезоне. Матч за Суперкубок прошел в минувшие выходные.
Это противостояние имеет большое значение для российского футбола и усилило конкуренцию между командами.