Kanchelskis: CSKA chempionlik imkoniyatlari vaqt bilan aniqlanadi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis Moskva CSKA jamoasining navbatdagi Premyer-liga mavsumidagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, vaqt barchasini ko‘rsatadi va CSKAning chempionlik uchun qanday imkoniyatlari borligi aniq bo‘ladi. Futbolchilar yangi murabbiy oldida o‘zlarini isbotlashga intilmoqda va asosiy tarkibga kirishni xohlamoqda.
Oldingi murabbiy Nikolaich boshchiligida jamoa yaxshi o‘ynagan, hozir esa qanday o‘yin ko‘rsatishi vaqt bilan ma’lum bo‘ladi, dedi Kanchelskis «Chempionat» nashriga bergan intervyusida. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida CSKA jamoasi turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallagan edi.
Yangi Premyer-liga mavsumi CSKA jamoasi «Orenburg»ga qarshi safarda o‘yin bilan boshlanadi. «Orenburg» jamoasi elit divizionda Moskva «Torpedo» jamoasining o‘rnini egallagan.
Shu bois yangi mavsumda CSKAning natijalari ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatiladi. Jamoaning yangi murabbiyi va futbolchilarning o‘zaro uyg‘unligi asosiy omil bo‘lib qoladi.

Канчельскис: шансы ЦСКА на чемпионство будут определены со временем
Бывший футболист сборной России Андрей Канчельскис высказал мнение о шансах московского ЦСКА в следующем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, время все покажет, и станет ясно, какие шансы у ЦСКА на чемпионство. Футболисты стремятся доказать себя перед новым тренером и хотят попасть в основной состав.
Под руководством предыдущего тренера Николаича команда хорошо играла, а сейчас, каким будет их игра, станет известно со временем, сказал Канчельскис в интервью изданию «Чемпионат». В прошлом сезоне команда ЦСКА заняла третье место в турнирной таблице чемпионата России.
Новый сезон Премьер-лиги команда ЦСКА начнет выездным матчем против «Оренбурга». Команда «Оренбург» заняла место московского «Торпедо» в элитном дивизионе.
Поэтому результаты ЦСКА в новом сезоне будут внимательно отслеживаться многими болельщиками и специалистами. Новый тренер команды и взаимопонимание футболистов останутся основным фактором.