Krasnodar RPLda uzoq yillik g‘alabaga intilmoqda
Moskva «Spartak» va «Krasnodar» jamoalarining sobiq hujumchisi Ari Rossiya chempionatidagi «buzovlar» jamoasining g‘alabasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2024/2025 yilgi mavsumda «Krasnodar» o‘z tarixida ilk bor chempionlik unvonini qo‘lga kiritganini eslatdi. Ari fikricha, hozirgi vaqtda «Krasnodar» shunday holatda, ular o‘z muvaffaqiyatini takrorlashlari va bir necha yil davomida yuqori pog‘onada turishlari mumkin.
Bu holat ilgari «Zenit» jamoasida kuzatilgan edi. U shuningdek, Murad Musayev boshchiligidagi jamoa uchun birinchi o‘rinni egallash ruhiy jihatdan muhim bo‘lganini ta’kidladi, chunki ketma-ket ikkita ikkinchi o‘rin jamoaning o‘ziga bo‘lgan ishonchini susaytirishi mumkin edi.
Yangi mavsumning birinchi turida «Krasnodar» Kazanda «Pari NN» jamoasi bilan o‘ynaydi. 12 iyul kuni esa «buzovlar» Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritishga urinib, CSKA jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Краснодар стремится к многолетней победе в РПЛ
Бывший нападающий московских «Спартака» и «Краснодара» Ари высоко оценил победу команды «быков» в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что в сезоне 2024/2025 «Краснодар» впервые в своей истории завоевал титул чемпиона. По мнению Ари, в настоящее время «Краснодар» находится в таком состоянии, что они могут повторить свой успех и оставаться на высоком уровне в течение нескольких лет.
Эта ситуация ранее наблюдалась в команде «Зенит». Он также подчеркнул, что занятие первого места для команды под руководством Мурада Мусаева было психологически важным, так как два подряд вторых места могли бы подорвать уверенность команды в себе.
В первом туре нового сезона «Краснодар» сыграет в Казани с командой «Пари NN». 12 июля «быки» попытались завоевать Кубок России, но потерпели поражение от команды ЦСКА со счетом 0:1.