Lovchev: Zabolotniy Spartakga begona futbolchi
Moskva «Spartak» jamoasining sobiq futbolchisi va hozirda futbol bo‘yicha ekspert bo‘lgan Yevgeniy Lovchev hujumchi Anton Zabolotniyning «qizil-oq» jamoasiga o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ekspertning ta’kidlashicha, bu transfer faqat bitta maqsad bilan bog‘liq bo‘lishi mumkin. U klubga bepul kelgan va ma’lum muddatdan so‘ng jamoa uni sotadi.
Boshqa tushuntirish yo‘q. Zabolotniy «Spartak» uchun begona shaxs hisoblanadi, dedi Lovchev «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida.
34 yoshli hujumchi shu yozda Moskvadagi klubga o‘tgan. U «qizil-oq» jamoa bilan bir yillik shartnoma imzolagan.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida Zabolotniy «Ximki» safida 29 ta o‘yinda maydonga tushdi. U 6 ta gol urib, 5 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning o‘yin sifati va tajribasini namoyish etadi. Klub rahbariyati va muxlislar uning jamoaga qo‘shgan hissasini baholamoqda.
Zabolotniyning kelajagi va o‘yindagi roli hozircha noaniq bo‘lsa-da, uning tajribasi jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Ловчев: Заболотный чужой футболист Спартака
Бывший футболист московского «Спартака» и ныне футбольный эксперт Евгений Ловчев высказал свое мнение о переходе нападающего Антона Заболотного в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, этот трансфер может быть связан только с одной целью. Он пришел в клуб бесплатно, и через некоторое время команда его продаст.
Других объяснений нет. Заболотный является чужим человеком для «Спартака», - сказал Ловчев в интервью телеканалу «Матч ТВ».
34-летний нападающий перешел в клуб в Москве этим летом. Он подписал годовой контракт с «красно-белыми».
В прошлом сезоне в чемпионате России Заболотный провел 29 матчей за «Химки». Он забил 6 голов и сделал 5 голевых передач.
Эти показатели демонстрируют качество его игры и опыт. Руководство клуба и болельщики оценивают его вклад в команду.