O‘tgan paytlarda taniqli futbolchi Dmitriy Bulykin «Lokomotiv» jamoasining yangi mavsumdagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubidan oldinroq jamoaning asosiy maqsadi Premyer-liga musobaqasida uchlikka kirish va milliy kubok finaliga chiqish ekanligi e’lon qilingan edi. Bulykin fikricha, «Lokomotiv» belgilangan vazifalarga tayyor va ushbu mavsumda kuchli raqib bo‘lishga qodir.
O‘tgan mavsumda ham jamoa yomon o‘ynamagan, yaxshi natijalar ko‘rsatgan, biroq kuch va tajriba yetishmasligi sababli yuqori pog‘onalarga chiqishda qiynalgan. Endi esa barcha zarur sharoitlar mavjud bo‘lib, shu bois aniq va baland maqsadlar qo‘yilgan.
Rossiya chempionatining birinchi turida «Lokomotiv» «Sochi» jamoasini qabul qiladi. O‘yin 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.

Булыкин оценил возможности Локомотива в новом сезоне
В прошлом известный футболист Дмитрий Булькин оценил возможности команды «Локомотив» в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее из московского клуба было объявлено, что основной целью команды является попадание в тройку лучших в соревнованиях Премьер-лиги и выход в финал национального кубка. По мнению Булькина, «Локомотив» готов к поставленным задачам и способен стать сильным соперником в этом сезоне.
В прошлом сезоне команда также не играла плохо, показала хорошие результаты, однако из-за нехватки силы и опыта испытывала трудности с выходом на высокие позиции. Теперь же все необходимые условия созданы, и поэтому поставлены четкие и высокие цели.
В первом туре чемпионата России «Локомотив» примет команду «Сочи». Игра состоится 19 июля, в субботу, и начнется в 18:00 по московскому времени.