Smorodskaya Rossiya chempionlari nomini aytdi
Olga Smorodskaya, ilgari Lokomotiv jamoasining prezidenti bo‘lgan shaxs, Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsum juma kuni boshlanadi va unda Moskva Dinamo hamda Baltika jamoalari o‘zaro o‘ynaydi. Smorodskayaning ta’kidlashicha, chempionlik uchun asosiy da’vogarlar qatorida Krasnodar, Dinamo va Zenit jamoalari bor.
Unga ko‘ra, Dinamo jamoasi bu ro‘yxatda faqat Valeriy Karpin bosh murabbiy sifatida tayinlangani sababli kiritilgan. Smorodskaya shuningdek, CSKA jamoasining chempionlik uchun kurashda yetarli zaxiraga ega emasligini ta’kidladi.
Sobiq Lokomotiv prezidenti Spartak jamoasining yangi mavsumda birinchi o‘rinni egallashiga ishonmaydi. Uning fikricha, Spartak jamoasining chempion bo‘lishi uchun hech qanday asos yo‘q va murabbiy Stankovich bilan ham jamoa muvaffaqiyatga erisha olmasligi mumkin.
Hozirgi Rossiya chempioni Krasnodar hisoblanadi. Bu jamoa yozda birinchi marta Premer-liga chempionligini qo‘lga kiritdi.
Yangi mavsumda jamoalar o‘zaro kuch sinashadi va muxlislar uchun qiziqarli bahslar bo‘lishi kutilmoqda.

Смородская назвала чемпионов России
Ольга Смородская, ранее занимавшая пост президента команды Локомотив, высказала свое мнение о новом сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый сезон начнется в пятницу, и в нем сыграют московское Динамо и Балтика. По словам Смородской, среди основных претендентов на чемпионство находятся команды Краснодар, Динамо и Зенит.
По ее словам, команда Динамо была включена в этот список только потому, что Валерий Карпин был назначен главным тренером. Смородская также отметила, что у команды ЦСКА недостаточно запасов для борьбы за чемпионство.
Бывший президент Локомотива не верит, что команда Спартак займет первое место в новом сезоне. По ее мнению, у команды Спартак нет оснований для того, чтобы стать чемпионом, и с тренером Станковичем команда также может не добиться успеха.
Текущим чемпионом России является Краснодар. Эта команда впервые завоевала чемпионство в Премьер-лиге этим летом.
В новом сезоне команды будут соревноваться друг с другом, и ожидаются интересные матчи для болельщиков.