Pari NN Lokomotiv o‘yinini Qozonda o‘tkazmaydi
Uchinch tur RPL yangi mavsumining "Pari NN" va Moskva "Lokomotiv" jamoalari o‘rtasidagi o‘yini Qozon shahrida o‘tkazilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mezbon klub bosh direktori David Melik-Guseynov ma’lum qildi. Melik-Guseynovning so‘zlariga ko‘ra, uchinchi turdagi o‘yinni Qozonda o‘tkazmaslik qarori ular tomonidan emas, balki Mordoviya Respublikasi tomonidan qabul qilingan.
Dushanba kuni Rossiya Futbol Ittifoqi vakillari bilan bu masala yuzasidan uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, yangi mavsumning birinchi turida "Pari NN" jamoasi Qozonda "Krasnodar"ni qabul qiladi.
Bu o‘yin yangi bosh murabbiy Aleksey Shpilevskiy uchun birinchi rasmiy o‘yin bo‘ladi. Oldinroq, Melik-Guseynov klubning Nijny Novgoroddagi uy stadioniga qaytish rejalari haqida ham ma’lumot bergan edi.

Пари НН Локомотив не проведет матч в Казани
Третий тур РПЛ нового сезона между командами "Пари НН" и московским "Локомотивом" не пройдет в Казани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил генеральный директор принимающего клуба Давид Мелик-Гусейнов. По словам Мелик-Гусейнова, решение не проводить матч третьего тура в Казани было принято не ими, а Республикой Мордовия.
В понедельник состоится встреча с представителями Российского футбольного союза по этому вопросу. Также в первом туре нового сезона команда "Пари НН" примет "Краснодар" в Казани.
Этот матч станет первой официальной игрой для нового главного тренера Алексея Шпилевского. Ранее Мелик-Гусейнов также сообщил о планах клуба вернуться на домашний стадион в Нижнем Новгороде.