Markinyos “Spartak” jamoasining yuragi hisoblanadi
Rossiya milliy terma jamoasi va Moskva “Spartak” klubi sobiq o‘yinchisi Yegor Titov “qizil-oq” jamoaning eng muhim legionerini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Markin'yosni alohida ta’kidladi va uning jamoa uchun katta ahamiyatga ega ekanligini aytdi. Titovning so‘zlariga ko‘ra, Markin'yos jamoasiz “Spartak” butunlay boshqacha bo‘lardi.
Bu fikrini u hech qanday kinoya yoki hazil qilmasdan bildirgan. Ma’lumot uchun, Markin'yos o‘tgan yozda “Ferentsvaro’sh” klubidan “Spartak”ga o‘tgan.
Jamoaning serbiyalik bosh murabbiyi Deyan Stankovich ham uni yaxshi biladi va unga ishonadi. Yangi RPL mavsumining birinchi turida “Spartak” o‘z maydonida Makhachqala shahrining “Dinamo” jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Ushbu o‘yin kelayotgan dam olish kunlarida bo‘lib o‘tadi. Jamoa muxlislari uchun qiziqarli va muhim bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Маркиньос является сердцем команды "Спартак"
Бывший игрок сборной России и московского клуба «Спартак» Егор Титов назвал самого важного легионера «красно-белых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отдельно отметил Маркиньоса и сказал, что он имеет большое значение для команды. По словам Титова, без Маркиньоса «Спартак» был бы совершенно другим.
Это мнение он высказал без всякой иронии или шуток. Для справки, Маркиньос перешел в «Спартак» из клуба «Ференцварош» прошлым летом.
Главный тренер команды, серб Деян Станкович, также хорошо его знает и доверяет ему. В первом туре нового сезона РПЛ «Спартак» встретится на своем поле с командой «Динамо» из Махачкалы.
Эта игра пройдет в предстоящие выходные. Ожидается, что это будет интересное и важное противостояние для болельщиков команды.