Smorodskaya: Lokomotiv jamoasi o‘rtacha darajada qolmoqda
Moskva “Lokomotiv” futbol klubining sobiq prezidenti Olga Smorodskaya klubdagi hozirgi vaziyatni tanqid qildi va Rossiya chempionati birinchi uchlikka kirish maqsadini amalga oshib bo‘lmas deb baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub jamoasidagi tarkibning zaifligini ta’kidladi va bu borada xatolar ustida ishlash zarurligini aytdi. Smorodskayaning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi jamoa o‘rtacha darajada bo‘lib, unga nisbatan biroz ortiqcha umidlar bor.
U Rossiya chempionati birinchi uchligi va Kubok finaliga chiqish haqida gaplar ortiqcha ekanligini bildirdi. O‘tgan mavsumda “Lokomotiv” jamoasi chempionatda oltinchi o‘rinni egallagan, garchi mavsumning birinchi yarmida ular vaqtincha peshqadam bo‘lib turgan edi.

Смородская: Локомотив команда остается на среднем уровне
Бывший президент футбольного клуба Москва "Локомотив" Ольга Смородская раскритиковала текущее положение клуба и оценила цель попасть в первую тройку чемпионата России как невыполнимую. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Она отметила слабость состава команды и заявила о необходимости работать над ошибками. По словам Смородской, нынешняя команда находится на среднем уровне, и к ней есть несколько завышенные ожидания.
Она заявила, что разговоры о попадании в первую тройку чемпионата России и выходе в финал Кубка являются излишними. В прошлом сезоне команда "Локомотив" заняла шестое место в чемпионате, хотя в первой половине сезона они временно были лидерами.
В качестве главного тренера клуба уже три года работает молодой российский специалист Михаил Галактионов. В целом, клуб ставит цель улучшить состав и извлечь уроки из ошибок, чтобы добиться лучших результатов в следующем сезоне.