Smorodskaya: Spartak jamoasi o‘z yuzini yo‘qotmoqda
Olga Smorodskaya, ilgari "Lokomotiv" klubining prezidenti lavozimida ishlagan shaxs, "Spartak" haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, "qizil-oq" jamoasi o‘z yuzini yo‘qotmoqda. Smorodskaya ta’kidlaganidek, "Spartak" nomi noma’lum murabbiylarni ishga olmoqda, ular klubga mos kelmaydi va klubning ambitsiyalariga javob bermaydi.
Bundan tashqari, rahbariyat noma’lum murabbiy uchun katta mablag‘ sarflamoqda. Smorodskaya shuningdek, "Spartak"ning ayrim boshqaruv qarorlari natijasida ko‘p narsani yo‘qotganini ta’kidladi.
U bunday qarorlarni "nojo‘ya" deb baholadi. Hozirgi vaqtda "Spartak" bosh murabbiyi lavozimida Deyan Stankovich faoliyat yuritmoqda.
Oldingi gaplarida Smorodskaya serb murabbiy boshchiligida jamoaning Rossiya chempionatida g‘olib chiqish ehtimoli kam ekanini bildirgan edi. O‘tgan mavsumda "Spartak" Stankovich qo‘l ostida to‘rtinchi o‘rinni egallagandi.
Joriy yilning 19 iyul kuni Rossiya Premyer Ligasi doirasida birinchi tur o‘yini bo‘lib o‘tadi. Unda "Spartak" Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasini qabul qiladi.

Смородская: команда Спартак теряет свое лицо
Ольга Смородская, ранее занимавшая пост президента клуба "Локомотив", высказала свое мнение о "Спартаке". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее мнению, команда "красно-белых" теряет свое лицо. Смородская отметила, что "Спартак" нанимает неизвестных тренеров, которые не соответствуют клубу и не отвечают амбициям клуба.
Кроме того, руководство тратит большие средства на неизвестного тренера. Смородская также подчеркнула, что "Спартак" потерял много из-за некоторых управленческих решений.
Она оценила такие решения как "неуместные". В настоящее время главным тренером "Спартака" является Деян Станкович.
В своих предыдущих высказываниях Смородская заявила, что под руководством сербского тренера команда имеет низкие шансы на победу в чемпионате России. В прошлом сезоне "Спартак" под руководством Станковича занял четвертое место.
19 июля текущего года в рамках Российской Премьер-Лиги пройдет игра первого тура. В ней "Спартак" примет команду "Динамо" из города Махачкала.