Rossiya terma jamoasi va poytaxtning Lokomotiv jamoasining sobiq murabbiyi Yuri Syomin Leonid Slutskiyning Xitoyda olib borayotgan faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Slutskiy Xitoy klubida yaxshi natijalarga erishmoqda va bu borada ishonch bildirildi. Ma’lum bo‘lishicha, mahalliy mutaxassis “Shanxay Shenxua” klubi bilan shartnomasini ikki yilga uzaytirdi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, Slutskiy boshchiligidagi jamoa nihoyat chempionlikni qo‘lga kiritadi deb umid qilinmoqda. U, shuningdek, Slutskiyning Xitoy terma jamoasini boshqarishi mumkinligini ta’kidladi va bu haqda ijobiy fikr bildirdi.
Leonid Slutskiy 2023 yil dekabr oyidan beri “Shanxay Shenxua” klubida faoliyat yuritmoqda. Uning rahbarligida jamoa Xitoy Superkubogida ikki marta g‘olib chiqdi.
Hozirgi chempionat jadvalida “Shenxua” ikkinchi o‘rinda bormoqda va “Beytszin Goan” klubi bilan teng ballga ega – 38 ochko. Bu natijalar klubning muvaffaqiyatli ishlashidan dalolat beradi.

Сёмин: Слуцкий может возглавить сборную Китая
Бывший тренер сборной России и московского Локомотива Юрий Сёмин высказал мнение о деятельности Леонида Слуцкого в Китае. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Слуцкий добивается хороших результатов в китайском клубе, и в этом есть уверенность. Известно, что местный специалист продлил контракт с клубом "Шанхай Шэньхуа" на два года.
По словам Сёмина, ожидается, что команда под руководством Слуцкого наконец завоюет чемпионство. Он также отметил, что Слуцкий может возглавить сборную Китая и высказал по этому поводу положительное мнение.
Леонид Слуцкий работает в клубе "Шанхай Шэньхуа" с декабря 2023 года. Под его руководством команда дважды стала победителем Китайского суперкубка.
В текущем чемпионате "Шэньхуа" занимает второе место и имеет равное количество очков с клубом "Бейцзин Гоань" – 38 очков. Эти результаты свидетельствуют о успешной работе клуба.