Slutskiyning Shanxay Shenhua bilan shartnomasi uzaytirildi
Moskva CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Masalitin Leonid Slutskiyning "Shanxay Shenhua" klubidagi yangi shartnoma imzolashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar Slutskiy klubda o‘zini noqulay his qilganida, shartnoma uzaytirilishi mantiqsiz bo‘lardi. Slutskiy Xitoyda talabga ega murabbiylardan biri hisoblanadi.
U yaxshi mahalliy loyihaga qaytishni istar edi, ammo hozircha bunday takliflar yo‘q. Slutskiy Xitoyda ikkinchi mavsumini o‘tkazmoqda.
O‘tgan mavsumda uning boshqaruvida "Shenhua" milliy chempionatda ikkinchi o‘rinni egalladi, faqat "Shanxay Port"dan ortda qolgan. Shuningdek, Slutskiy ikki yil ketma-ket Xitoy Superkubogini qo‘lga kiritmoqda.

Контракт Слуцкого с Шанхай Шенхуа продлен
Бывший футболист московского ЦСКА Валерий Масалитин высказался о новом контракте Леонида Слуцкого с клубом "Шанхай Шенхуа". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если бы Слуцкий чувствовал себя некомфортно в клубе, продление контракта было бы нелогичным. Слуцкий является одним из востребованных тренеров в Китае.
Он хотел бы вернуться к хорошему местному проекту, но пока таких предложений нет. Слуцкий проводит второй сезон в Китае.
В прошлом сезоне под его руководством "Шенхуа" заняла второе место в национальном чемпионате, уступив только "Шанхай Порт". Также Слуцкий два года подряд завоевывает Кубок Китая.