Chernomorets stadionini Rossiya standartlariga moslaydi
Novorossiysk shahridagi “Chernomorets” futbol klubining bosh direktori Maksim Ponomaryov yaqin orada uy stadionida amalga oshirilishi rejalashtirilgan ta’mirlash ishlari haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’mirlash ishlarining hajmi aniq va tushunarli ekanligini ta’kidladi. Hozirda klub investitsiyalarni jalb qilish va ishlarni bajarishga qodir pudratchilarni izlash bosqichida ekanligini bildirdi.
Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, ta’mirlash ishlari taxminan olti oy davom etadi. O‘tgan mavsumda “Chernomorets” jamoasi Parij ligasining birinchi ligasida uchinchi o‘rinni egallaganiga qaramay, pley-off o‘yinlarida ishtirok etishga ruxsat berilmagan edi.
Bu holat stadionning Rossiya Premyer Ligasi standartlariga javob bermasligi bilan bog‘liq edi. Shu sababli, klub rahbariyatining asosiy vazifasi stadionni talabga muvofiq ta’mirlash va kelajakda yuqori darajadagi musobaqalarda qatnashish imkoniyatini yaratishdir.
Ta’mirlash ishlari yakunlangach, stadionning sifati va qulayligi oshadi, bu esa muxlislar va futbolchilar uchun qulay sharoitlar yaratadi. Klub rahbariyatining maqsadi jamoani yanada rivojlantirish va yuqori natijalarga erishishdir.

Стадион Черноморец будет приведен в соответствие с российскими стандартами
Генеральный директор футбольного клуба "Черноморец" из города Новороссийск Максим Пономарев прокомментировал предстоящие ремонтные работы, которые планируются в домашнем стадионе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что объем ремонтных работ ясен и понятен. В настоящее время клуб находится на стадии поиска инвестиций и подрядчиков, способных выполнить работы.
По словам Пономарева, ремонтные работы займут примерно шесть месяцев. Несмотря на то, что команда "Черноморец" заняла третье место в первой лиге Парижской лиги в прошлом сезоне, ей не разрешили участвовать в плей-офф.
Это было связано с тем, что стадион не соответствовал стандартам Российской Премьер-Лиги. Поэтому основной задачей руководства клуба является ремонт стадиона в соответствии с требованиями и создание возможности для участия в соревнованиях высокого уровня в будущем.
После завершения ремонтных работ качество и комфорт стадиона улучшатся, что создаст удобные условия для болельщиков и футболистов. Цель руководства клуба — дальнейшее развитие команды и достижение высоких результатов.